محل تبلیغات شما

-         چیزینمونده. نباید ناامید بشیم. یه خورده دیگه تلاش کنیم بهش می رسیم!

-         آره قبولدارم نباید مثل رفیقامون کم بیاریم. تنبلی مساوی است با مرگ!

-         هر لحظه بایدآماده باشیم. حواست باشه به محض اینکه باد شروع به وزیدن کرد باید از فرصت استفادهکنیم و بپریم.

-         اما سفیدک!من خسته شدم. تو هم که همه‌ی هیکلت را انداخته ای روی من و خیالت راحته. خبر نداریو نمی دونی من علاوه بر تحمل وزن تو همه سرو صورتم از آسفالت های کف مدرسه زخم وزیلی شده!

-         آخه راست میگی. چکار کنیم آخه من هنوز روسفیدم و امید دارم کمک کن  تا آخر هم رو سفید بشم.

-         ما که شانسنیاوردیم. با چهار تا خط کج و معوج پرونده ی اعمالمون سیاه شد و خلاصه سه سوتهفاتحه مون خونده شد.

-         غصه نخوربرادر دو قلوی من. آخه من و تو نداریم. اگه خدا بخواد و دست یه آدم با انصاف و بااحساس و خوش ذوق بیفتیم اونوقت ممکنه بخت مون باز بشه و صفحه دل ما خونه یحرف ها و نوشته هایی بشه که قلب و ذهن های زیادی را به پرواز دربیاره.

-         امیدوارم.اما من دیگه به هیچ دردی نمی خورم. خوش به حال توسفیدک.

-         سفیدک:خودتو بیشتر از این ناراحت نکن سیاهک! نا امید نباش من قول میدم هر جا برم تو راهم من خودم با خودم ببرم.

-         سیاهک:جدیمیگی؟! قول مردونه می دی؟

-         سفیدک: بلهدیگه. تو اگه مقاومت کنی و مراقب من باشی که روم به زمین نباشه و دست به دست منبدی من تو آیینه ی ابرهای سفید آسمون بخت سفید و رویای ماندگاری برای هر دو مون میبینم.

-         سیاهک: توخیلی دلت خوشه سفیدک! خبر از دل شکسته من نداری!

-         سفیدک:اتفاقا خوب می دونم چی به دلت میگذره. باور کن سایه همه‌ی زخم های تو دقیقا مثلآینه تو قلب منم هست. سر از روی خاک برندار تا خدا دعامون را مستجاب کنه و دستمونرا بگیره. تازه تو یه چیزی داری که من ندارم و اون دل شکسته است و تن خاکی که خیلیقیمت داره. مگه نمی دونی خدا تو دلای شکسته است.

-         سیاهک:ممنونم و خوشحالم از اینکه خدا برادری نصیب من کرده که خوب درد دل من و می فهمه وعین خودم به درد و دلم گوش می ده و به من امید می ده. واقعا دوست  و همدم خوب یه نعمته.

-         سفیدک: منماینقدر تو را دوست دارم و به تو نزدیکم که به محض اینکه اشکت جاری می شه، بلافاصلهصورت منم خیس اشک می شه. انگار خودمم که گریه می کنم. اصلا من و تو نداریم. منتوام و تو منی.

-         سیاهک: خیلیخوب برادر رو سفید» خیلی لوس نشو. هنوز یادم نرفته که ما مادرزادی دوقلوهای همراههستیم! فقط تو بی رودروایستی هنوز همون چشم سفیدی که بودی آخه از روز اول هم بیشتراز من شیر می خوردی.

-         سفیدک: من وتو هم روییم. اگه پر روییم یا کمروییم؛ دو روی یه برگه ایم مثل دو روی یه سکه ایم.مثل دو تا پنجره ی روبروییم.فقط واروییم.

-         سیاهک: هههه هه هه شاعر! پنبه ای! اصلا سفید برفی! پارو بدم برفاتا جارو کنی!

-         معلومه کیشاعره!

-          شاعر خودتی!

-         اولا کهشاعر بودن بد نیست. بعدشم تو نمی دونی هرچی بگی در واقع به خودت می گی. به قولشاعر: هرچه کنی به خود کنی گر همه نیک و بد کنی! کاش این حقیقت را همه می دونستندو باور داشتن. حتی گاهی فکر و خیالاتی که درباره دیگران می کنیم زود تر از اینکهبه ضرر دیگران باشه قلب و ذهن خودمون را سیاه و تیره می کنه بنابراین باید مواظبحرف زدنا مون باشیم.

-         سیاهک : بلهجناب پرفسور. دقیقا درسته. حالا لطفا این معادله را هم برای ما حل بفرمایید که:چطوره که من و تو هم اندازه ایم ولی من و تو روهم اندازه هم هستیم یعنی من و توجمعا اندازه یکی مون هستیم. می فهمی چی می گم؟ یعنی چطور می شه دو نفر هم اندازههم باشن و باهم هم ، هم اندازه یکی از او نا باشن؟!

-         سفیدک: اینقد هم هم نکن پیاده شو باهم بریم.این که چیزی نیست این همون یه برگه کاغذ آچهارهکه دو تا رو داره و دو طرفش هم اندزه هم اند. اما من یه معادله سراغ دارم که هفتنفر اند و اندازه هم اند ولی این هفت نفر با هم هم اندازه یه نفرشونند.

-         سیاهک: چی؟چی گفتی؟ من نمی فهمم. به سرت زده ؟ قاطی کرده ای؟ من که از این معادله  چشمم سیاهی رفت.

-         سفیدک: خیلیبه مخت فشار نیار. این بحث مال آدماست که هفت تا نفس دارند و هفت نفرند و با هم همیه نفرند. حالا حواست را جمع کن شیطون گولت نزنه تا باد هر جا خواست ببردت.

-         سیاهک: خوبببره مگه چی می خواد بشه مگه بالاتر از سیاهی رنگ هست؟

-         سفیدک: آخهدوست من. من وظیفه دارم تو را نصیحت کنم بیشتر از این بدبخت و روسیاه نشی. اصلاوظیفه چیه؟ اگه تو بدبخت بشی منم که برادر و دوست توام؛ با خودت بردی توی چاه. درواقع من وقتی هوای تو را داشته باشم هوای خودم را دارم. تو منی و من توام! فهم اینکه سخت نیست ابوالاسود!؟

-         شوخی کردم. میفهمم و من به خیرخواهی تو ایمان دارم. ابوالابیض!

-         سفیدک:آفرین دوست جون جونی خودم.

-         سیاهک:آفرین به خودت. خودم. خودت. خودمون. خودمت. خودتم.خرتم. خرمی. خریم. خرن. اصلا

-         سفیدک: خَرخَر نکن! گوش بده یه نکته دیگه هم یادم اومد و اون اینکه: آدم اگه یه هنری چیزیداره بد نیست گاهی خودش را نشون بده. نه برای خودنمایی بلکه برای استفاده و خدمتبه دیگران. حتی من یه وقتی توی کتابای روسفید خوندم که اگه کسی به خاطر ریا هم کهشده اسراف نکنه این کارش اجر داره و مورد قبوله. چراکه هدف اسراف نکردنه و نتیجه اوناستفاده از نعمت هاس و اصلا ریا و خود نمایی معنی نداره. این عین عقل و انصافه.

-         سیاهک: آرهدرست می گی به این فکر نکرده بودم. بله. به روی تخم سیاه و سیاه تخمه چشمم! پیش بهسوی خود نمایی! سلفی! سلبریتی! با دوربین کبریتی!

-         سفیدک: تازهکجاش و دیدی؟. هیچ فکر کردی فرق من و تو چیه؟!

-         سیاهک: بله.من روسیاهم و تو روسفیدی.

شب یلدای غیبت امام زمان عجل الله تعالی فرجه

سرود در رثای سردار مدافع حرم شهید مصطفی زاهدی 3

سرود در رثای سردار مدافع حرم شهید مصطفی زاهدی 2

,تو ,هم ,یه ,سفیدک ,سیاهک ,          سیاهک ,          سفیدک ,من و ,و تو ,تو را

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید ساعت مچی استقلال بارسلونا رئال مادرید لیورپول چلسی یوونتوس 2020 nalpulahi lanettioto گروه درسی ریاضی دوره ی اول متوسطه استان کردستان مجله فارسی caigauressapp Sean's style موسیقی خرید نرم افزار طلا فروشی :: وسعت بی واژه ::